Події

Пріоритетними питаннями виконавчого комітету Рівненської міської ради та міської комісії з питань праці та заробітної плати залишаються своєчасна виплата заробітної плати, підвищення рівня оплати праці та дотримання норм трудового законодавства в частині мінімальної заробітної плати, виведення заробітної плати та зайнятості населення з тіньового сектора економіки.

 

Заходами Програми розвитку малого  і середнього підприємництва у Рівненській області на 2018 – 2020 роки, передбачено здійснення  часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами (позиками) банків, що надаються на реалізацію проектів відповідно до Порядку використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва, затвердженого  розпорядженням голови обласної державної адміністрації  від 16 квітня 2018 року № 223.

 

Суб’єктів господарювання у ТЦ «Вікторія», АТ «Рівненський центральний універмаг», магазині «Бахус» попереджено

 

На численні звернення роботодавців та найманих працівників управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради повідомляє про застосування мінімальної зарплати в погодинному розмірі.

 

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради інформує про особливості проведення атестації робочих місць за  умовами праці медичних працівників

 

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради інформує, що згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 01.07.2018  прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб встановлено у розмірі 1841 гривня.

 

Інформуємо Вас про початок роботи Програми ЄБРР IQ Energy в напрямку фінансування енергомодернізації житла в багатоквартирних будинках з ОСББ. При підтримці ЄБРР один з партнерів програми IQ Energy, ОТП Банк, розробив кредитний продукт для ОСББ, який спрямований на фінансування широкого спектру енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках, які включають теплоізоляцію огороджувальних конструкцій, модернізацію систем опалення, в тому числі встановлення лічильників тепла, індивідуальних теплових пунктів, встановлення енергоефективних вікон та багатьох інших заходів.

 
Пошук по сайту
Офіційний сайт управління економіки міста

Події

До уваги роботодавців та найманих працівників міста!

Інспектори праці управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради наголошують на необхідності дотримання роботодавцями міста вимог трудового законодавства та легального використання праці найманих працівників.

При здійсненні інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань, у разі наявності порушень вимог законодавства про працю, зафіксованих актом інспекційного відвідування або актом невиїзного інспектування, за результатами якого інспектор праці вносить припис та вживає заходів до притягнення винної у допущенні порушень посадової особи до встановленої законом відповідальності.

Шановні роботодавці! Штрафи за порушення норм трудового законодавства значні та можуть негативно вплинути на Ваш бізнес, який Ви будували роками. Наприклад, згідно ст. 265 Кодексу законів про працю України  штраф за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків  встановлено у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (111690,0 грн.).

Інспектори праці радять роботодавцям ще раз звернутися до законодавства України, яке регулює трудові відносини з найманими працівниками, зокрема щодо дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, своєчасній виплаті заробітної плати,  не допустити підміни трудових відносин цивільно-правовими тощо. Це допоможе уникнути порушень та сплати штрафів.

Пам’ятайте, що дешевше дотримуватися норм трудового законодавства, ніж сплачувати штрафи. Якщо Ви дійсно хочете покращити життя в Україні, не допустити масового виїзду кваліфікованих працівників за кордон – створіть належні умови праці та високий рівень заробітної плати  для Ваших працівників.

Завдання інспекторів праці – не закрити Ваш бізнес, а забезпечити належне оформлення трудових відносин з оплатою праці не менше 3723 грн. і це буде нашою спільною з Вами перемогою.

«Люди змушені виїжджати за кордон, шукаючи більших заробітних плат, кращого життя, а це відтік трудового та інтелектуального потенціалу України. Так, нелегальна праця створює недобросовісну конкуренцію, призводить до економічних втрат для держави. Незадекларована праця – це соціальне зло, яке необхідно якісно та ефективно долати», – наголошує Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.

Шановні працівники! Пам’ятайте, що працювати без належно оформлених трудових відносин не можна. Неоформлені працівники не мають соціальних державних гарантій та втрачають можливість отримувати у майбутньому гідну пенсію.

Якщо кожен роботодавець побудує на своєму підприємстві Європу, тоді у нас буде справжня цивілізована країна.

 
© 2018 Управління економіки міста