Події

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради рекомендує переглянути  діючі колективні договори на відповідність чинному законодавству та у разі необхідності внести відповідні зміни та доповнення до них. 

 

Виконавчий комітет Рівненської міської ради запрошує взяти участь у семінарі на тему: «Актуальні питання щодо змін у законодавстві України про працю», який  відбудеться  09.02.2018 о 10 годині за адресою: м. Рівне, вул. Поштова, 2, 4 поверх (сесійна зала).

 

Виконавчий комітет Рівненської міської ради запрошує взяти участь у семінарі на тему: «Актуальні питання щодо змін у законодавстві України про працю», який  відбудеться  02.02.2018 о 10 годині за адресою: м. Рівне, вул. Поштова, 2, 4 поверх (сесійна зала).

 

Управління економіки міста розпочинає реалізацію «Програми розвитку малого і середнього підприємництва в місті Рівному на 2018-2019 роки», яка затверджена рішенням Рівненської   міської  ради  від 15.12.2017 № 3712

 

Звертаємо Вашу увагу, що з  01.01.2018 року  збільшено розмір мінімальної заробітної плати.

 

Управління праці та соціального захисту населення інформує щодо різниці між  трудовим та цивільно-правовим договором.

 

Відповідно до вимог ст. 153 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на власника або уповновадений ним орган. Однією із видів компенсації за роботу в зазначених умовах є доплата до тарифної ставки (посадового окладу). 

 
Пошук по сайту
Офіційний сайт управління економіки міста

Економіка міста

 

Місто Рівне увійшло в десятку кращих європейських міст і регіонів у конкурсі "Європейські міста та регіони майбутнього 2012/13".

Рейтинг "Європейські міста та регіони майбутнього 2012-2013 рр." проводив спеціалізований журнал у сфері залучення інвестицій "fDi Intelligence", який є підрозділом міжнародної ділової газети "Financial times".

Експерти оцінювали рівень безробіття, інвестиційний потенціал, вартість оренди офісних приміщень та індустріальних майданчиків, тарифи на комунальні послуги.

Основні іноземні інвестори в м. Рівне

                                Назва

                             Галузь

AES Corp.
США

Розподіл електроенергії

Raiffeisen Group
Австрія

Хімічна промисловість (добрива)

Alperton Promotions Limited
Великобританія

Логістика

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерний капітал) залучених в економіку міста станом на 31.12.2016 становив 96.1 млн. дол. США та в розрахунку на одну особу складає 393.3 дол. США. Іноземні інвестиції (акціонерний капітал) надійшли з 26 країн світу. Найактивніше співпрацюють інвестори Великої Британії, Італії.     Розподіл прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) за видами економічної діяльності свідчить, що найбільш інвестиційно привабливими для нерезидентів є підприємства оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, у які вкладено 37,1 % загального обсягу прямих іноземних інвестицій, будівництва – 29,6 %, транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності – 26,4 %.

Переробна промисловість:

Хімічна промисловість. Виробництво хімічних речовин і хімічної продукції. На підприємствах діє сучасне, високоавтоматизоване виробництво, яке спеціалізується на випуску азотних та фосфорних мінеральних добрив, аміаку синтетичного та інших органічних сполук. Високоякісна продукція хімічної промисловості користується значним попитом як на внутрішньому так і на зовнішньому ринках та постачається в понад 50 країн світу. Хімічна галузь має всі передумови для розвитку та розширення ринків збуту продукції.

Машинобудування, крім ремонту та монтажу машин і устаткування. Галузь машинобудування має значний потенціал для розвитку. На підприємствах галузі працюють досвідчені фахівці, які вдосконалюють технічні рішення, генерують нові ідеї. Продукція галузі є конкурентною як на внутрішньому так і на зовнішньому ринках.

Виробництво харчових продуктів, напоїв. Виробництво харчових продуктів серед найдинамічніших секторів економіки міста останніх років та залишається центром потенційного росту в майбутньому. Найбільш зарекомендувала себе на ринку така продукція галузі як кондитерські та хлібобулочні вироби, консервована плодоовочева продукція, пиво, олія тощо.

Металургійне виробництво. Виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування. Підприємства даної галузі виробляють газові, твердопаливні, електричні котли, конвектори, іншу промислову теплотехніку, вироби з чавуну. Їх продукція широко відома як в Україні, так і за її межами.

Текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри та інших матеріалів. Галузь представлена текстильною промисловістю та пошиттям одягу. Підприємства постійно збільшують обсяги виробництва та асортимент продукції. Найбільше користуються попитом неткані матеріали побутового й технічного призначення, трикотажне полотно. Трикотажне виробництво зорієнтоване на виготовлення верхнього чоловічого і жіночого одягу.

Виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої продукції. Збільшення обсягів будівельних робіт забезпечує зростання ринку будівельних матеріалів. Дана галузь має значний потенціал, передумовою розвитку є близькість сировинної бази та висококваліфікована робоча сила.

Виробництво ювелірних виробів. Високоякісні ювелірні вироби, зокрема жіночі прикраси, картини, сувеніри з унікального поліського бурштину можна купити в багатьох магазинах України. Крім того, продукція користується попитом і за кордоном. Значні поклади бурштину на території області та висококваліфікована робоча сила є передумовою для вдалого залучення інвестицій.

  
ДОВІДКА ПРО СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ СТАН 
м.РІВНОГО ЗА  2016 РІК

Провідною галуззю  в економіці міста є промисловість. Промисловий потенціал міста характеризується високим рівнем розвитку виробництва хімічних речовин і хімічної продукції та машинобудування. За даними Головного управління статистики в Рівненськів області станом на 01.01.2017 основне коло підприємств, що здійснюють виробництво та реалізацію промислової продукції в місті нараховує 102 підприємства. За даними Головного управління статистики в Рівненській області, промисловими підприємствами міста за 2016 рік реалізовано продукції (робіт, послуг) на суму 9 828,9 млн.грн., що на 10,0 % більше, ніж у 2015 році та складає 33,2 % від показника в цілому по області.  Більшу частину цього обсягу складає продукція добувної та переробної промисловості (59,4 %), зокрема галузей: виробництва хімічних речових і хімічної продукції (30,12 %), машинобудування, крім ремонту і монтажу машин і устаткування (6,5 %), виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (9,0 %). Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря складає (39,0 %). Наростили обсяги реалізації промислової продукції підприємства з машинобудування, крім ремонту і монтажу машин і устаткування; текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів; виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів; підприємства з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції; виробництва виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності, а також підприємства з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря. Питома вага міста в загальному обсязі реалізованої продукції Рівненської області складає 33,2%. 

За 2016 рік будівельними підприємствами міста виконано робіт у фактичних цінах на суму 674,7млн. грн., що на 25,9% менше, ніж за 2015 рік. Питома вага міста в загальному обсязі виконаних будівельних робіт по Рівненській області становить 58%. За 2016 рік збудовано та введено в експлуатацію 104,2 тис.м2 загальної площі житла, що на 20,8 % менше, ніж за 2015 рік. Питома вага міста в загальному обсязі введеної в експлуатацію загальної площі житла по Рівненській області складає 32,1 %.

Станом на 01.01.2017 в м. Рівне функціонує 1187 магазинів з реалізації продовольчих та непродовольчих товарів, 452 заклади ресторанного господарства, 585 підприємств побутового обслуговування, 36 автозаправних та газових станцій, в тому числі 1станція по наповненню киснем, 182 тимчасових споруд типу кіосків та павільйонів, 19 ринків. В 2016 році проведене відкриття нових закладів: 54 об'єктів торгівлі, 41 заклад ресторанного господарства та 14 підприємств побутового обслуговування.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі за 2016 рік становив 5 986,4 млн. грн., що у порівнянних цінах на 0,9 % менше обсягу  2015 року. Питома вага міста в загальному обсязі роздрібного товарообороту по Рівненській області складає 60,8 %. 

За даними головного управління статистики в Рівненській області по місту Рівне обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами за 2016 рік становив 76,7 млн. дол. США, імпорту – 111,0 млн. дол. США. Порівняно з 2015 роком експорт скоротився на 43,9 %, імпорт збільшився на 41,3%. Основу товарної структури експорту міста складали продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості,жири та олії тваринного або рослинного походження, продукти рослинного походження, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання. Основу товарної структури імпорту міста складали машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, мінеральні продукти, засоби наземного транспорту, крім залізничного, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукти рослинного походження. Місто здійснювало зовнішньоторговельні операції з партнерами 77 країн світу. 

За 2016 рік підприємствами автомобільного транспорту доставлено замовникам 842,9  тис. тонн вантажів, що на 4,3% більше, ніж за 2015  рік та виконано вантажооборот в обсязі 744,3 млн. ткм., що на 8,3% більше, ніж за  2015 рік.

В 2016 році перевезення пасажирів в місті здійснювалось автомобільним та електротранспортом на 11 тролейбусних та 33 автобусних маршрутах, в тому числі один «нічний тролейбус», на яких щоденно працювали 66 тролейбусів та 337 автобусів в режимі маршрутного таксі.  Пасажирські перевезення автобусами здійснювали 46 суб'єктів підприємницької діяльності, в тому числі 37 фізичних осіб, яким належить 179 автобусів малої та середньої місткості та 9 юридичних осіб, яким належить 158 автобусів. З метою покращання обслуговування населення електротранспортом відкриті три нові тролейбусні маршрути: № 4а «Льонокомбінат - Мототрек», № 9а «м - н Північний - Мототрек» через автовокзал та № 11 «вулиця Енергетиків - Торгові Центри». За 2016 рік перевезено автомобільним транспортом 47,3 млн. пасажирів, що на 10,0% менше, ніж за 2015 рік. Послугами тролейбусного транспорту скористалося 34,3 млн. пасажирів, що на 2,4 % більше, ніж у 2015 році.

Головними складовими підвищення добробуту населення є зростання середньомісячної заробітної плати, пенсій. Так, номінальна середньомісячна заробітна плата, нарахована на одного штатного працівника (без врахування найманих працівників статистично малих підприємств та зайнятих у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності), за 2016 рік порівняно з 2015 роком збільшилася на 790 грн., або на 22,0% і становила 4377 грн.  

Станом на 1 січня 2017 року у м. Рівне, за оцінкою проживало 247,4 тис. осіб наявного населення. З початку року чисельність населення зменшилась на 951 особу. Зменшення кількості жителів міста відбулося за рахунок міграційного скорочення, яке становило 1321 особа, тоді як природний приріст населення становив 370 осіб.

Станом на 31.12.2016 чисельність зареєстрованих безробітних становила 2192 особи і до 31.12.2015 зменшилась на 747 осіб. Кількість вільних робочих місць, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості на кінець грудня 2016 року становила 226. Навантаження зареєстрованих безробітних на одне вільне робоче місце на кінець грудня 2016 року становило 10 осіб.

 

 
© 2018 Управління економіки міста