Події

14.06.2018 відбулося чергове засідання міської комісії з питань праці та заробітної плати, на яке   запрошено  керівників 9 підприємств з питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати та керівників 19 підприємств, на яких найманим працівникам нараховували заробітну плату менше мінімального розміру, встановленого законодавством.

 

В рамках реалізації заходів "Програми розвитку малого і середнього підприємництва в місті Рівному на 2018-2019 роки", Управління економіки міста спільно з Громадською організацією "Рівненська федерація малого та середнього бізнесу "Єдність" 26 червня 2018 року о 10-00 годині проводить для суб'єктів підприємництва тренінг на тему: "Секрети успішного ведення бізнесу"

 

23.05.2018 інспекторами праці, спеціалістами управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради спільно з інспекторами праці Управління Держпраці в Рівненській області в рамках інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань дотримання законодавства про працю, легального використання найманої праці здійснили відвідування підприємства об’єднання громадян  «Перелесник» міської громадської організації «Рівненський ювілейний ринок».

 

Основною відмінністю трудових договорів від цивільно-правового договору є те, що перші регламентуються Кодексом законів про працю, а інші — Цивільним кодексом України.

 

Інспектори праці управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради наголошують на необхідності дотримання роботодавцями міста вимог трудового законодавства та легального використання праці найманих працівників.

 

Повідомляємо, що з 8 по 10 червня 2018 року у м.Миколаєві на території Соборної площі відбудеться форум та всеукраїнська виставка «PRO ефективність 2», програма додається.

 

Управління економіки міста, як головний розпорядник коштів, виділених на фінансування заходів Програми розвитку малого і середнього підприємництва в місті Рівному на 2018-2019 роки, оголошує конкурс на відбір проектів, які передбачають залучення коштів міського бюджету на часткову компенсацію відсоткових ставок за кредитами банків, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого та середнього підприємництва.

 
Пошук по сайту
Офіційний сайт управління економіки міста

Економіка міста

 

Місто Рівне увійшло в десятку кращих європейських міст і регіонів у конкурсі "Європейські міста та регіони майбутнього 2012/13".

Рейтинг "Європейські міста та регіони майбутнього 2012-2013 рр." проводив спеціалізований журнал у сфері залучення інвестицій "fDi Intelligence", який є підрозділом міжнародної ділової газети "Financial times".

Експерти оцінювали рівень безробіття, інвестиційний потенціал, вартість оренди офісних приміщень та індустріальних майданчиків, тарифи на комунальні послуги.

Основні іноземні інвестори в м. Рівне

                                Назва

                             Галузь

AES Corp.
США

Розподіл електроенергії

Raiffeisen Group
Австрія

Хімічна промисловість (добрива)

Alperton Promotions Limited
Великобританія

Логістика

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерний капітал) залучених в економіку міста станом на 31.12.2016 становив 96.1 млн. дол. США та в розрахунку на одну особу складає 393.3 дол. США. Іноземні інвестиції (акціонерний капітал) надійшли з 26 країн світу. Найактивніше співпрацюють інвестори Великої Британії, Італії.     Розподіл прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) за видами економічної діяльності свідчить, що найбільш інвестиційно привабливими для нерезидентів є підприємства оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, у які вкладено 37,1 % загального обсягу прямих іноземних інвестицій, будівництва – 29,6 %, транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності – 26,4 %.

 

Переробна промисловість:

Хімічна промисловість. Виробництво хімічних речовин і хімічної продукції. На підприємствах діє сучасне, високоавтоматизоване виробництво, яке спеціалізується на випуску азотних та фосфорних мінеральних добрив, аміаку синтетичного та інших органічних сполук. Високоякісна продукція хімічної промисловості користується значним попитом як на внутрішньому так і на зовнішньому ринках та постачається в понад 50 країн світу. Хімічна галузь має всі передумови для розвитку та розширення ринків збуту продукції.

Машинобудування, крім ремонту та монтажу машин і устаткування. Галузь машинобудування має значний потенціал для розвитку. На підприємствах галузі працюють досвідчені фахівці, які вдосконалюють технічні рішення, генерують нові ідеї. Продукція галузі є конкурентною як на внутрішньому так і на зовнішньому ринках.

Виробництво харчових продуктів, напоїв. Виробництво харчових продуктів серед найдинамічніших секторів економіки міста останніх років та залишається центром потенційного росту в майбутньому. Найбільш зарекомендувала себе на ринку така продукція галузі як кондитерські та хлібобулочні вироби, консервована плодоовочева продукція, пиво, олія тощо.

Металургійне виробництво. Виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування. Підприємства даної галузі виробляють газові, твердопаливні, електричні котли, конвектори, іншу промислову теплотехніку, вироби з чавуну. Їх продукція широко відома як в Україні, так і за її межами.

Текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри та інших матеріалів. Галузь представлена текстильною промисловістю та пошиттям одягу. Підприємства постійно збільшують обсяги виробництва та асортимент продукції. Найбільше користуються попитом неткані матеріали побутового й технічного призначення, трикотажне полотно. Трикотажне виробництво зорієнтоване на виготовлення верхнього чоловічого і жіночого одягу.

Виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої продукції. Збільшення обсягів будівельних робіт забезпечує зростання ринку будівельних матеріалів. Дана галузь має значний потенціал, передумовою розвитку є близькість сировинної бази та висококваліфікована робоча сила.

Виробництво ювелірних виробів. Високоякісні ювелірні вироби, зокрема жіночі прикраси, картини, сувеніри з унікального поліського бурштину можна купити в багатьох магазинах України. Крім того, продукція користується попитом і за кордоном. Значні поклади бурштину на території області та висококваліфікована робоча сила є передумовою для вдалого залучення інвестицій.

  

ДОВІДКА ПРО СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ СТАН 
м. РІВНОГО ЗА  2017 РІК

Провідною галуззю  в економіці міста є промисловість. Промисловий потенціал міста характеризується високим рівнем розвитку виробництва хімічних речовин і хімічної продукції та машинобудування. За даними Головного управління статистики в Рівненській області станом на 01.01.2018 основне коло підприємств, що здійснюють виробництво та реалізацію промислової продукції в місті нараховує 103 підприємства. За даними Головного управління статистики в Рівненській області, промисловими підприємствами міста за 2017 рік реалізовано продукції (робіт, послуг) на суму 10 276,6 млн. грн., що на 4,5  % більше, ніж за 2016 рік.

Більшу частину цього обсягу складає продукція добувної та переробної промисловості (53,7 %), зокрема галузей: виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (18,1%), машинобудування, крім ремонту і монтажу машин  і устаткування (8,3 %), виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (9,0 %), текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (8,3 %). Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря складає 44,5 %.

Наростили обсяги реалізації промислової продукції підприємства галузі металургійного та текстильного виробництва, виготовлення виробів з деревини та виробництва паперу і поліграфічної діяльності, підприємства з виробництва харчових продуктів, з виробництва іншої неметалевої мінеральної продукції, машинобудування (крім ремонту і монтажу машин і устаткування) та галузі постачання електроенергії, газу пари та кондиційованого повітря.

Питома вага міста в загальному обсязі реалізованої продукції Рівненської області складає 29,9 %.

За 2017 рік будівельними підприємствами міста виконано робіт у фактичних цінах на суму 778,4 млн. грн., що на 15,4 % більше, ніж за 2016 рік. Питома вага міста в загальному обсязі виконаних будівельних робіт по Рівненській області становить 53,6 %.  За 2017 рік збудовано та введено в експлуатацію 149,6 тис. м2 загальної площі житла, що в 1,4 рази більше, ніж за 2016 рік. Питома вага міста в загальному обсязі введеної в експлуатацію загальної площі житла по Рівненській області складає 37,9%. 

Станом на  01.01.2018  в м. Рівному функціонує: 1243 магазини  по реалізації  продовольчих та непродовольчих товарів, 467 закладів  ресторанного господарства,  598 підприємств  побутового обслуговування,  36 автозаправних  та газових   станцій, в тому числі 1 станція по наповненню киснем, 163  тимчасові  споруди  типу кіосків та павільйонів, 19 діючих ринків.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі за 2017 рік становив 5 906,0 млн. грн., що у порівнянних цінах на 1,7 % більше обсягу 2016 року. Питома вага міста в загальному обсязі роздрібного товарообороту по Рівненській області складає 62,8 %.

Обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами за 2017 рік становив 87,6 млн. дол. США, імпорту – 178,6 млн. дол. США. В порівнянні з 2016 роком експорт збільшився на 12,3%, імпорт збільшився в 1,5р. Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 91,0 млн. дол. США. Основу товарної структури експорту міста складали продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості,жири та олії тваринного або рослинного походження, продукти рослинного походження, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання. Найвагоміші експортні поставки товарів здійснювалися до Польщі, Німеччини, Італії, Угорщини, Російської Федерації, Франції, Нідерландів, Білорусі. Основу товарної структури імпорту міста складали машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, мінеральні продукти, засоби наземного транспорту, крім залізничного, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукти рослинного походження. Найбільші імпортні надходження товарів здійснювалися з Російської Федерації, Німеччини, Польщі, Білорусі. Місто здійснювало зовнішньоторговельні операції з партнерами 78 країн світу. 

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерний капітал) залучених в економіку міста станом на 31.12.2017 складає 105,2 млн. дол. США та в розрахунку на  одну особу населення склав 431,9 дол. США. Іноземні інвестиції (акціонерний капітал) вкладено у 85 підприємств міста. Інвестування здійснювали представники 29 країн світу. Найактивніше співпрацюють інвестори Великої Британії, Італії, Нідерландів, Кіпру.

Розподіл прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) за видами економічної діяльності свідчить, що найбільш інвестиційно привабливими для нерезидентів є підприємства оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, у які вкладено 34,8 % загального обсягу прямих іноземних інвестицій, підприємства будівництва – 32,3  %. 

За 2017 рік підприємствами автомобільного транспорту доставлено замовникам 807,5 тис. тонн вантажів, що на 4,2 % менше, ніж 2016 рік та виконано вантажооборот в обсязі 750,8 млн. ткм., що на 0,9 % більше, ніж за 2016 рік. В 2017 році на 11 тролейбусних та 31 автобусному маршруті щоденно працювало 66 тролейбусів, в тому числі один «нічний тролейбус», 300 автобусів в режимі маршрутного таксі. Пасажирські перевезення автобусами здійснювали 40 суб’єктів підприємницької діяльності, в тому числі 32 фізичні особи, яким належить 165 автобусів малої та середньої місткості та 8 юридичних осіб, яким належить 157 автобусів.

За 2017 рік перевезено автомобільним транспортом 63,6 млн. пасажирів, що на 34,4 % більше, ніж за 2016 рік. Послугами тролейбусного транспорту скористалося 35,2 млн. пасажирів, що на 2,6% більше, ніж 2016 рік. З метою оновлення рухомого складу  пасажирського транспорту в 2017 році придбано 3 нових тролейбуси з автономним ходом та низьким рівнем підлоги марки «Дніпро 203Т» та 2 бувших у використанні марки «Шкода – 14 ТР». На закупівлю вказаних тролейбусів з міському бюджеті профінансовано відповідно 19 349,8 тис грн. та 1 109,9 тис грн.

 Головними складовими підвищення добробуту населення є зростання середньомісячної заробітної плати, пенсій. Так, номінальна середньомісячна заробітна плата, нарахована на одного штатного працівника (без врахування найманих працівників статистично малих підприємств та зайнятих у фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності), за ІV квартал 2017 року становила 6670 грн., що на 35,0% більше відповідного періоду 2016 року. Пенсії громадянам міста у 2017 році виплачені повністю в сумі 1 298,5 млн. грн. Середній розмір пенсійної виплати по місту за цей період склав 2368,04 грн. 

Станом на 1 січня 2018 року у м. Рівне, за оцінкою проживало 246,6 тис. осіб наявного населення. Упродовж 2017 року чисельність населення зменшилась на 782 осіб. Порівняно з 2016 роком обсяг природного приросту зменшився на 114 осіб. 

Станом на 31.12.2017 чисельність зареєстрованих безробітних становила 2181 особу і до 31.12.2017 зменшилась на 30 осіб. Кількість вільних робочих місць, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості на кінець грудня 2017 року становила 308. Навантаження зареєстрованих безробітних на одне вільне робоче місце на кінець грудня 2017 року становило 7 осіб.

 

 
© 2018 Управління економіки міста