До уваги роботодавців та найманих працівників !

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Зазначена постанова відновлює право органів місцевого самоврядування здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю з питань:

– своєчасної та у повному обсязі оплати праці;

– дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;

– оформлення трудових відносин.

Пунктом 5 Порядку визначено перелік підстав для здійснення інспекційних відвідувань. Такими підставами, зокрема, є звернення працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю, звернення фізичної особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин, рішення суду, повідомлення органів державного нагляду (контролю), правоохоронних органів, інформація органів Держстату, ДПС, ПФУ, профспілкових органів,  доручення Прем’єр-міністра України,  звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, запит народного депутата,  а також у разі невиконання  припису.

Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю передбачає, що штрафні санкції за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю  України, застосовуються тільки у тих випадках, коли роботодавець не бажає усунути виявлені порушення або використовує незадекларовану працю.

Довідково: Посвідчення інспекторів праці отримали п’ять посадових осіб відділу з питань праці управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради.

У 2019    році інспекторами праці проведено 7 інспекційних відвідувань,

16 інформаційних відвідувань, а також інформаційно-роз’яснювальну роботу з 367 роботодавцями та 283 найманими працівниками.

За результатами проведеної роботи  948 суб’єктів господарювання підвищили заробітну плату 4828 найманим працівникам, розмір середньої заробітної плати у II кварталі 2019 року збільшився  на 1434,0 грн. (або у 1,21 рази) у порівнянні з відповідним періодом 2018 року та становив  8511,0 грн.  Станом на 01.08.2019 заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях м.Рівне зменшилася у порівнянні з 01.01.2019 на 13968,1 тис.грн.  Повністю погасили заборгованість 7 підприємств на загальну суму 1481,9 тис.грн.

Заступник начальника управління праці

та соціального захисту населення

виконавчого комітету Рівненської міської ради

Д.Наумов