
3 червня – Європейський день велосипеда (з 1998 року)
Ініціатором заснування свята став соціолог Лешек Сібільський, який спеціалізується на таких темах, як сім’я, глобальна бідність, зміни клімату та спорт як інструмент соціальної інтеграції. Юнаком Сібільський входив у національну збірну Польщі з велоспорту, тож не дивно, що саме він став популяризатором велосипеда та засновником свята.
Співавторами документу виступили 56 країн світу. Зрештою Генасамблея ООН, підтверджуючи унікальність, давню історію і багатофункціональність велосипеда, підтримала цю ідею.
Як відомо, велосипед є простим, недорогим, надійним, екологічно чистим і прийнятним видом транспорту, використання якого сприяє дбайливому ставленню до навколишнього середовища та підтримання здоров’я.
Виходячи з цього, ООН закликала держави-учасниці брати до уваги передову практику і засоби для пропаганди користі велосипеда серед всіх членів суспільства і в зв’язку з цим вітає ініціативи з організації велопробігів на національному та місцевому рівнях в якості засобу поліпшення фізичного та психічного здоров’я, а також формуванню в суспільстві культури їзди на велосипеді.
Україна поки що не входить у першу 10-ку країн, які можна назвати «велосипедними», але статистика показує, що щороку популярність цього транспорту швидко зростає.
У м. Рівному «двоколісний друг також має багато прихильників». Понад десять років тому наше місто долучилось до всеукраїнської акції Велодень, яка щороку проходить 30 травня. У цьому році через погодні умови у масовому заїзді взяло участь близько 200 велосипедистів.

5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day)
«Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» – такі слова звучали у зверненні до генерального секретаря ООН, підписаному 2200 діячами науки й культури з 23 країн світу. У травні 1971 року екологічно стурбована спільнота почала свою безпрецедентну боротьбу із забрудненням навколишнього природного середовища.
Ця дата – одна з найважливіших подій екологічного календаря – була започаткована Генеральною асамблеєю ООН на 27-й сесії 15 грудня 1972 року і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу. Враховуючи масштаби проблеми та важливість їх вирішення, у структурі ООН була створена нова організація – Програма ООН з навколишнього середовища, під егідою якої і відзначається ця екологічна дата.
Охорона навколишнього природного середовища – нова форма взаємодії людини і природи, яка являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонійну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів і діяльність екологічних співтовариств в ім’я сучасних і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації.
Всесвітній день охорони довкілля є для Організації Об’єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії. Він має на меті принести людський чинник у вирішення питання охорони навколишнього середовища, дати народам світу можливість активно сприяти стійкому і справедливому розвитку, стимулювати розуміння того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади, роз’яснювати корисність партнерських відносин, щоб в усіх країн і народів було більш безпечне і благополучне майбутнє.
Заходи до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища проводяться у більшості країн світу як на державному рівні, так і на рівні громадських організацій, колективів навчальних закладів, шкіл.
Це насправді «народна подія», що супроводжується вуличними мітингами, парадами велосипедистів, «зеленими» концертами, конкурсами творів і плакатів у школах, посадкою дерев, а також кампаніями з рециркуляції відходів і прибирання території.

8 червня – Всесвітній день океанів
Всесвітній день океанів – день, який дає привід нагадати про те, що Світовий океан є колискою життя на нашій планеті, 70 % якої вкрито водою, ресурси океану – запорука розвитку і подальшого існування людської цивілізації, його простори – арена світової торгівлі. Роль Світового океану в регулюванні клімату є системоутворюючою, його води – один з основних поглиначів вуглекислого газу.
На Міжнародному саміті на вищому рівні, який відбувся в 1992 році в Ріо-де-Жанейро, було прийнято нове свято, Всесвітній день океанів. Це свято до цих пір офіційно не затверджене Організацією Об’єднаних Націй, але наголошується всіма людьми, які мають навіть найвіддаленіше відношення до Світового океану.
Цього дня співробітники багатьох зоопарків, акваріумів, дельфінаріїв координують свої зусилля на те, аби боротися за права мешканців морських глибин і стабільну екологічну обстановку. Якщо свято буде прийнято офіційно Організацією Об’єднаних Націй, людство дістане ще одну можливість силами всіх людей зберегти природу в її кращому вигляді і поклопотатися про флору і фауну океану, що послужить перешкодою до вимирання багатьох видів.

15 червня – Всесвітній день вітру
Щороку 15 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день вітру. У різних країнах світу в цей день проводяться численні заходи, що пропагують екологічно чисте і поновлюване джерело енергії – вітер. Метою проведення Дня вітру, координованого Європейською вітроенергетичною асоціацією (EWEA) і Глобальною Радою з вітроенергетики (GWEC), є підвищення розуміння політиків і суспільства потенціалу та невичерпності вітрових ресурсів і позитивних ефектів, які дає широкомасштабне використання поновлюваних джерел енергії.
Ініціаторами створення такого незвичайного на перший погляд свята стали Європейська асоціація вітроенергетики і Всесвітня рада по енергії вітру. Мета його проведення – привернення уваги громадськості (в першу чергу, представників енергетичних комплексів різних країн) до величезного потенціалу вітроенергетики. На думку експертів, розвиток вітроенергетики допоможе вирішити великий ряд проблем не тільки енергетичного, а й економічного, а також екологічного характеру. Зокрема, активна робота в цьому напрямку може призвести до скорочення величезних сум, які щорічно вкладаються в енергетику. В результаті, не буде так гостро стояти проблема обмеженості ресурсів викопного палива, світ зможе подолати кризу глобальної зміни клімату.
Незважаючи на сумніви скептиків, які вважають «приручення вітру» безперспективною затією, вітроенергетичні установки (ВЕУ) сьогодні успішно діють майже в 80 країнах світу, а у виробництві енергії з вітру беруть участь тисячі людей. Основними лідерами по потужності введених в експлуатацію ВЕУ на даний момент є Китай, США, Німеччина та Іспанія. На думку експертів: за вітроенергетичними установками – майбутнє.
Організатори Дня вітру підкреслюють, що до числа основних завдань свята відноситься і знайомство з вітроенергетикою широкому загалу. Людям на практиці показують, як народжується енергія вітру. Вперше День вітру відзначався в Європі у 2007 році. Уже у 2009 році він набув статусу всесвітнього, до святкування приєдналися понад 30 країн. З кожним роком їх кількість швидко зростає.

17 червня – Всесвітній день по боротьбі із опустелюванням і засухою
Опустелювання – це один з найбільш тривожних світових процесів деградації довкілля у посушливих, напівпосушливих і сухих районах у результаті дії різних факторів, включаючи зміну клімату і діяльність людини. Воно загрожує здоров’ю і джерелам засобів до співіснування більше 1 млрд людей. Біля 40 % людства страждає від нестачі води. За даними міжнародних експертів, 12 мільйонів гектарів земель та 75 мільярдів тонн родючих грунтів щорічно стають непридатними для використання.
Опустелювання не природне явище, а штучне, через різноманітні антропогені чинники, а саме пов’язані з деградацією ґрунтів, підвищеним рівнем розораності сільськогосподарських угідь до 70 %, порушенням науково-обґрунтованих сівозмін, забрудненням ґрунтів важкими металами, у тому числі внаслідок впливу основних забруднювачів області. Це призводить до підвищення підкислення, осолонцювання, засолення, підтоплення ґрунтів, тобто явища які виникли під впливом природних змін, але в основному антропогенних чинників.
У серпні 1977 року набрав чинності план дій з боротьби із опустелюванням, а в 1994 році була затверджена конвенція ООН по боротьбі з ним в країнах, що переносять серйозні засухи.
Генеральна Асамблея проголосила 17 червня «Всесвітнім днем боротьби із засухою» у 1995 році у зв’язку з річницею з дня прийняття Конвенції Організації Об’єднаних Націй по боротьбі із опустелюванням 17 червня 1994 року. Державам пропонувалося присвячувати Всесвітній день підвищенню інформованості про необхідність міжнародної співпраці в боротьбі з із опустелюванням і наслідками засухи і про хід здійснення Конвенції по боротьбі із опустелюванням.
Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою покликаний звернути увагу людей на необхідність міжнародного співробітництва для ефективної боротьби з опустелюванням і засухою в природі.
Для запобігання посухи виконують дії, спрямовані на утримання вологи в ґрунті і затримання снігу на полях. До таких заходів відноситься оранка землі, на схилах проводять поперечну оранку, змінюють мікрорельєф поверхні ріллі. Особливо важливо робити це на ґрунтах з високою щільністю. Ґрунт намагаються підтримувати в пухкому стані, проводяться заходи по збільшенню життєздатності рослин на полях.
Давайте не будемо байдужі до боротьби з опустелюванням і посухою та будемо вирощувати майбутнє разом!

27 червня – Всесвітній день рибальства
Риболовля – неймовірно популярне заняття у всьому світі. Для когось це просто захоплення, а для когось і зовсім спосіб заробітку. І людей, які займаються ловлею риби дуже багато у всьому світі.
Сам процес риболовлі настільки цікавий і захоплюючий, що його шанувальників у всьому світі величезна кількість. Сама риболовля – це не тільки звичайні посиденьки з вудкою біля водойми. Для тих, хто відчув смак цього процесу, це може бути одне з найважливіших занять у життя. Адже риболовлю можна без перебільшень назвати прекрасним і дивовижним відпочинком. Свіже повітря, чудова водойма, повний спокій роблять свою справу, і ви відчуваєте повне умиротворення. У таких випадках сама риба – це лише приємний бонус. Але, для новачків перша рибина – це дивовижна подія, які забути досить складно.
Завдяки всьому цьому і з’явився Всесвітній день рибальства. А сталося це в 1984 році, коли у Римі на Міжнародній конференції з розвитку рибальства затвердили цю подію. З того моменту щорічно, 27 червня всі любителі риболовлі відзначають Всесвітній день рибальства.
Традиційно у Всесвітній день рибальства вони виїжджають до водойм і насолоджуються ловлею риби. Крім цього, часто проводяться різні заходи, в деяких місцях навіть концерти. А найцікавіше – це майстер-класи, де можна буде навчитися багато чому новому, послухати досвідчених рибалок і дізнатися досить багато нового.