ДОПОМОГА ПО ЧАСТКОВОМУ БЕЗРОБІТТЮ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ

Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається центром зайнятості працівникам, в яких оформлені трудові відносини з роботодавцем у разі втрати ними частини зарплати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності, а також:

  • працівникам, які отримують оплату часу простою відповідно до ст. 113 Кодексу законів про працю України (крім періоду освоєння нового виробництва (продукції);
  • працівникам, які перебувають у відпустці без збереження зарплати відповідно до п. 3-1 ч. 1 ст. 25 та ст. 26 Закону України «Про відпустки» (крім осіб, які отримують пенсію);
  • фізичним особам-підприємцям, які є застрахованими особами (крім осіб, які отримують пенсію) та не отримують допомогу по частковому безробіттю на період карантину як працівник.

Допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники малого та середнього бізнесу, які зупинили або ж скоротили діяльність через карантин та сплачували ЄВ упродовж 6 місяців, що передували даті зупинення чи скорочення діяльності.

Право на допомогу не мають працівники, які отримують пенсію або працюють у роботодавця за сумісництвом.

Для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавцю або фізичній особі – підприємцю, слід звернутися до центру зайнятості за місцем реєстрації платника ЄВ впродовж 90 днів з моменту зупинки/скорочення діяльності для подання таких документів:

1) заяви;

2) копії наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності,  засвідчену роботодавцем/фізичною особою – підприємцем, який є застрахованою особою;

3) відомості про осіб,  в яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину згідно із статтею 471 Закону України “Про зайнятість населення”;

4) довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.

Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається:

– за кожну годину, на яку працівникові скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові відповідного розряду.

фізичній особі – підприємцю, який є застрахованою особою, із розрахунку двох третин бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Розмір допомоги визначається виходячи з фінансових можливостей Фонду зайнятості і не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом (5000 грн.).

З детальною інформацією та покроковою інструкцією щодо отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину  можна ознайомитись за посиланням:

Телефони для довідок відділу взаємодії з роботодавцями Рівненського міського центру зайнятості:
63 36 28, 26 66 85, 097 306 79 04, 097 306 62 59, 097 306 36 60

Популярні послуги

Громаді