Міська комісія з питань праці та заробітної плати

Інформація
про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях м. Рівне

Міською комісією з питань праці та заробітної плати вживаються заходи щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях.

Станом на 01.07.2021 за інформацією Головного управління статистики у Рівненській області загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати працівникам економічно активних підприємств становила 10 383,9 тис. грн.

З метою погашення заборгованості із виплати заробітної плати, вжиття дієвих заходів щодо недопущення порушення термінів виплати заробітної плати у 2021 році проведено 8 засідань міської комісії з питань праці та заробітної плати. На засідання запрошено керівників 8 економічно активних підприємств-боржників та 110 підприємств щодо дотримання законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати. В органи державної влади та керівникам підприємств направлено 32 листи.

За результатами проведеної роботи у 2021 році повністю погашено заборгованість із виплати заробітної плати на ПрАТ «Речовий ринок» на суму 31,7 тис. грн.

Спеціалістами управління економіки міста виконавчого комітету Рівненської міської ради проводиться щотижневий моніторинг за своєчасністю і повнотою виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах міста, сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та у разі виникнення загрози або підтвердження фактів несвоєчасності або неповної виплати заробітної плати, сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування вживають відповідні оперативні заходи для стабілізації ситуації на підприємствах міста.

В засобах масової інформації постійно розміщується інформація про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях міста, про зміни в законодавстві про працю, про відповідальність роботодавців у разі його порушення. У 2021 році розміщено 43 такі інформації. Питання забезпечення своєчасної та в повному розмірі виплати заробітної плати на підприємствах міста, дотримання мінімального розміру заробітної плати, легального використання праці найманих працівників знаходяться на постійному контролі міської комісії з питань праці та заробітної плати.