Новини (старі)

До уваги представників малого та середнього бізнесу!

Відповідно до  закону № 1071 соціальна підтримка буде реалізуватись у таких формах:

1. одноразова матеріальна допомога застрахованим особам:

  • одноразова виплата держави у зв’язку із втратою частини заробітної плати найманими працівниками суб’єктів господарювання, робота яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, встановлених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 ;
  • фізичним особам-підприємцям у зв’язку із втратою частини доходу, економічна діяльність яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

2. одноразова матеріальна допомога (одноразова виплата держави) суб’єктам господарювання задля збереження робочих місць з метою виплати найманим працівникам суб’єкта господарювання одноразової матеріальної допомоги в період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19);

3. одноразова компенсація (одноразова виплата) суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Порядок звернення та надання соціальної підтримки застрахованим особам та суб’єктам господарювання буде визначено Кабінетом Міністрів України.

Окрім матеріальної допомоги законом № 1071  передбачено:

  1. Під час карантину та інших обмежувальних заходів,  протягом 3 місяців із дня його/їх закінчення, продовжено дію документів дозвільного характеру, що не обумовлені міжнародними зобов’язаннями або іншими обмеженнями, установленими законом, а також  ліцензій закладів громадського харчування на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, якщо термін дії таких документів і ліцензій закінчився в ці періоди. Також у цей час до підприємств, які користуються вказаними ліцензіями, не застосовується призупинення ліцензії (у разі несвоєчасної сплати чергового платежу за ліцензію) та анулювання ліцензії (у разі несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії).
  2. Для суб’єктів господарювання, діяльність яких була заборонена/обмежена на період встановлення карантину, строки дії договорів оренди державного та комунального майна, які закінчуються у цей період, продовжуються на період карантину та обмежувальних заходів, а також протягом одного місяця з дня його/їх закінчення. Суб’єктам господарювання, діяльність яких була заборонена у цей період, не нараховується та ними не сплачується орендна плата за договорами оренди державного або комунального майна.
  3. Відновлення проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності в період установлення карантину або обмежувальних заходів. Тобто Законом передбачено відновлення проведення відповідних планових заходів контролю та нагляду в повному обсязі. Плани-графіки перевірок органів держнагляду на 2020 рік дивіться тут
  4. Внесені зміни до ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, зокрема:
  5. до страхового стажу включається період, під час якого особа отримувала допомогу по частковому безробіттю на період карантину;
  6. до страхового стажу включаються місяці в межах періоду обмежувальних заходів, що призводять до тимчасової зупинки роботи страхувальників;
  7. додатково за бажанням особи з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, можуть бути виключені періоди страхового стажу під час карантину з місяця його запровадження у 2020 році та 6 місяців після його завершення тощо.

Шановні суб’єкти господарювання!

Інформаційним листом Пресслужби Державної податкової служби України № 17 надано роз’яснення щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів:

– «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2» від 4 грудня 2020 року №1071-IX;

– «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 4 грудня 2020 року № 1072-ІХ.

У Інформаційному листі ви дізнаєтесь про преференції в частині оподаткування матеріальної допомоги та компенсації, які надаватимуться платникам податків; преференції щодо нарахування та сплати єдиного внеску; послаблення для врегулювання податкового боргу платників податків.

Ознайомитись з інформаційним листом № 17 можна тут.


Шановні суб’єкти господарювання!

Постановою Кабінету Міністрів „Про виділення коштів для надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів” передбачено виділити кошти Мінсоцполітики у сумі 13,7 млрд гривень із Фонду боротьби з COVID-19 для здійснення виплат Пенсійним фондом України.


Популярні послуги

Громаді