Порядок реєстрації колективних договорів

Проведено семінар для представників закладів освіти Рівненської міської територіальної громади

15 листопада 2022 року у приміщенні Федерації профспілок Рівненської області за адресою: м. Рівне, майдан Незалежності, 7а спеціалістами відділу з питань праці Департаменту економічного розвитку Рівненської міської ради проведено семінар на тему: «Порядок укладення, реєстрації колективних договорів, внесення змін та доповнень до них в закладах дошкільної та загальної середньої освіти».

Участь в семінарі взяли представники 80 закладів освіти Рівненської міської територіальної громади.

Під час тематичного заходу присутнім було наголошено про важливість колективного договору, який укладається на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, узгодження інтересів працівників і роботодавця, та є основним локальним нормативно-правовим документом в закладі.

Присутні були ознайомлені з порядком укладення та змістом колективного договору, додатками, які доповнюють колективний договір, з порядком повідомної реєстрації колективного договору; про типові порушення, які зустрічаються при проведенні повідомної реєстрації колективного договору, змін та доповнень до нього; про зміни в законодавстві про працю.

У 2022 році 87 трудових колективів Рівненської міської територіальної громади уклали колективні договори, внесли зміни та доповнення до них. Реєструючим органом надано 297 рекомендацій щодо приведення умов колективного договору до вимог чинного законодавства України.

Реєстр колективних договорів, змін і доповнень до них, їх текст, рекомендації щодо приведення договорів у відповідність з вимогами законодавства оприлюднюється на офіційному веб-сайті департаменту економічного розвитку Рівненської міської ради в рубриці «Питання праці / Колективний договір / Реєстр колективних договорів» (https://economy.rv.ua/reestr-kol-dogovoriv/).

Консультації щодо порядку укладення колективного договору та його реєстрації надаються у відділі з питань праці Департаменту економічного розвитку Рівненської міської територіальної громади за адресою: м. Рівне, вул. Поштова, 2, тел. 62 11 09.

Звертаємо Вашу увагу, що прийом колективних договорів, змін та доповнень до них з метою повідомної реєстрації проводиться через Центр надання адміністративних послуг за адресою: м. Рівне, майдан Просвіти, 2, тел. 40 00 43, e-mail: cnap@ukr.net.

Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 року № 115 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 768).
Зазначеною постановою передбачено, що сторони колективного договору подають реєструючому органу на повідомну реєстрацію примірник договору разом із додатками та супровідним листом у вигляді:

  • або оригіналу паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками;
  • або оригіналу електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами;
  • або електронної копії оригіналу паперового документа (фотокопії), засвідченої кваліфікованою електронною печаткою

Повідомна реєстрація проводиться протягом 14 робочих днів із дня, наступного після надходження договору до реєструючого органу.
Реєструючий орган оприлюднює на власному офіційному веб-сайті та щомісяця оновлює реєстр колективних договорів, змін і доповнень до них, їх текст (за винятком інформації, доступ до якої обмежено сторонами відповідно до закону або за їх рішенням), рекомендації щодо приведення договору у відповідність з вимогами законодавства (у разі їх наявності).
Примірник угоди (договору), поданий на повідомну реєстрацію в паперовій або електронній формі, зберігається в реєструючому органі до заміни новою угодою (договором).
Бланк заяви та зразок її заповнення знаходяться на офіційному веб-сайті департаменту економічного розвитку Рівненської міської ради в рубриці «Питання праці / Колективний договір / Порядок реєстрації колективних договорів» (https://economy.rv.ua/poryadok-reestratsyi-kol-dogovoriv/).

Реєстрація колективних договорів, змін та доповнень до них проводиться департаментом економічного розвитку Рівненської міської ради за адресою: м.Рівне, вул. Поштова, буд. 2, 3-й поверх, каб. 17, тел. 62-11-09, e-mail: rivne.der@gmail.com 

Реєструючий орган оприлюднює текст колективних договорів, змін і доповнень до них на офіційному веб-сайті департаменту економічного розвитку Рівненської міської ради в рубриці «Питання праці / Колективний договір / Реєстр колективних договорів» (https://economy.rv.ua/reestr-kol-dogovoriv/).

Прийом колективних договорів, змін та доповнень до них для реєстрації проводиться через Центр надання адміністративних послуг за адресою: м. Рівне, майдан Просвіти, 2, тел. 40-00-43, e-mail: cnap@ukr.net


Бланк заяви

Популярні послуги

Громаді