
3 травня – День Сонця
Для того, щоб привернути увагу до можливості використання відновлюваних джерел енергії, Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe) з 1994 року ініціювало проведення щорічного Дня Сонця. Сонце являє собою могутнє джерело енергії, без якої неможливе життя всього живого на Землі. Воно постійно випромінює в усіх ділянках спектра електромагнітні хвилі – від рентгенівських і ультрафіолетових променів до радіохвиль. Це випромінювання істотно впливає на Землю – нагріває її, дає світло й тепло, необхідні для життя.
Ентузіасти і професіонали, громадські організації та фірми по всій Європі організовують різні заходи, пов’язані з демонстрацією можливостей сонячної енергетики. День Сонця дає шанс кожному привернути увагу до здійснюваних проєктів, отриманих результатів, нових розробок або продукції, що випускається, і в той же час одержати вигоду від рекламування своєї діяльності як частини загальноєвропейського події. Проводять День Сонця відповідно до місцевих умов з певною координацією та інформаційною підтримкою національними й центральними відділеннями МОСЕ, що сприяє поширенню інформації в регіонах і різних країнах, а також обміну досвідом в організації міжнародних проєктів.
Заходи, пов’язані з проведенням Дня Сонця, включають: дні відкритих дверей сонячних та енергоефективних будинків – як експериментальних, так і приватних, щоб переконати в реальності і корисності здійснених й здійснюваних проєктів; дні відкритих дверей дослідних і проєктних інститутів, що дає можливість широкій громадськості ознайомитися з новітніми досягненнями; конкурси, змагання, пробіги «сонячних» автомобілів, електромобілів; виставки та зустрічі з громадськістю в міських і торгових центрах, зелених зонах та інших громадських місцях; круглі столи для обговорення технічних, економічних та соціальних аспектів використання відновлюваних джерел енергії; семінари «Сонячний тиждень», які організовують за тиждень до або після Дня Сонця, які дають змогу ознайомити архітекторів, інженерів комунальних служб, власників будинків, шкільних вчителів з новими можливостями сонячної енергетики; конкурси шкільних проєктів з вивчення сонячної енергетики та діючих моделей пристроїв та іграшок, що працюють на сонячній енергії; конкурси малюнків на теми «Використання сонячної енергії», «Сонце в нашому житті», які є чудовим доповненням до Дня Сонця, а сам процес творчості допомагає усвідомити важливість тематики серед дітей, вчителів, батьків та громадськості.

9-10 травня – Всесвітній день мігруючих птахів
Всесвітній день мігруючих (перелітних) птахів, який відзначається з 2006 року, це щорічна просвітницька кампанія, спрямована на збереження перелітних птахів і місць їх проживання у всьому світі. Кампанія організована на основі двох міжнародних договорів щодо збереження дикої природи – Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин (СМS) та Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів (АЕWА) під егідою Програми Організації Об’єднаних Націй з навколишнього середовища (UNEР), Всесвітній день мігруючих видів птахів підтримує, все більше число партнерів.

12 травня – Свято екологічної освіти
Людство досягло такої стадії, коли антропогенна дія на біосферу набула безповоротного характеру, різко загострилися протиріччя між зростаючими потребами суспільства і можливостями природи. Екологічна освіта була висунута ЮНЕСКО і Програмою ООН з охорони довкілля в розряд основних засобів гармонізації взаємодії людини і природи.
Стокгольмська конференція з охорони довкілля в 1972 році прийняла рекомендацію про створення міжнародної програми за освітою в області довкілля. В цілях виживання необхідне переосмислення самої суті взаємин людини, суспільства і природи на основі нових підходів і ідей. Практична реалізація ідей стійкого розвитку пов’язана із зміною стереотипу культури взаємин людини і природи. По визнанню вітчизняної і світової громадськості центральним чинником у вирішенні проблем взаємин “Людина – Суспільство – Природа” стає екологічна освіта.
Святкується викладачами навчальних закладів та студентами у зв’язку з важливістю екологічної освіти, формування екологічної свідомості та обміну досвіду між державами. Цей День відзначається шляхом організації та проведення конференцій і семінарів, круглих столів, присвячених питанням екології. Організовується у навчальних закладах усіх рівнів, починаючи з дитячих садків та закінчуючи вищими навчальними закладами.

15 травня – Міжнародний день захисту клімату
Заснування цього свята стало відповіддю на заклик метеорологів захищати клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь.
Збереження клімату – одна з глобальних проблем, які сьогодні стоять перед людством. Глобальне потепління, природні катаклізми, зміна погодних умов на планеті – все це веде до погіршення клімату Землі і, як наслідок, чинить негативний вплив на продовольчу, життєву і майнову безпеку людей, плачевно позначається на стані природних ресурсів та збалансованому розвитку держав.

21 травня – День зникаючих видів
День зникаючих видів тварин відзначається щороку в третю п’ятницю травня як спосіб підвищити обізнаність про триваюче становище зникаючих видів та відзначити тих, хто відновився завдяки зусиллям, спрямованим на збереження.
У зв’язку з швидким зростанням населення світу та зміною кліматичних закономірностей, деякі тварини вимерли, тоді як багато інших, таких як гірські горили, гігантська панда і яванський носоріг, близькі до зникнення. Завдяки цьому фактору виникла потреба у програмі, яка могла б допомогти виховувати маси про важливість захисту цих зникаючих видів. Тому був створений День вимираючих видів. Конгрес Сполучених Штатів очолив створення цього дня в 2006 році, і відтоді він відзначається щорічно.
Продовжують боротьбу за існування на Землі близько 25 відсотків різних типів ссавців, 11 відсотків усіх птахів, 20 відсотків представників рептилій, 25 відсотків амфібій і близько 34 відсотків прісноводних риб. Північний білий носоріг, африканський слон, велика панда, азійський лев, сніжний барс, західна горила – всі ці тварини перебувають на межі вимирання, в переважній більшості випадків – з вини людини. Усього ж на Землі існує (поки що) більше 5 тисяч дивовижних представників флори та фауни під загрозою повного зникнення.
Надія на зникаючі види все ще є, але все залежить від нас.

22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття
20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 22 травня – Міжнародним днем біологічного різноманіття (резолюція 55/201). В цей день була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття . Раніше цей День відзначався 29 грудня, але у 2000 року Конференція учасників Конвенції рекомендувала змінити дату для того, щоб привернути більше уваги до цього заходу.
Бездумна експлуатація природних ресурсів, така як вирубка лісу на паливо для використання зайнятої ним землі як пасовища і використання водних джерел для господарських потреб сприяє втраті біологічної різноманітності.
Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила Міжнародний день біологічної різноманітності, аби поглибити розуміння питань біорізноманітності і підвищити обізнаність про них.

24 травня – Європейський День парків
Європейський День Парків був організований Федерацією ЄВРОПАРК (EUROPARC Federation) – це європейська організація, яка об’єднує природні території, що охороняються, в тридцяти шести європейських країнах. Проведений вперше в 1999 році, цей день тепер святкується щороку по всій Європі 24 травня. Дата святкування була вибрана не випадково – саме 24 травня 1909 року в Швеції був створений перший з дев’яти Європейських Національних Парків.
Сьогодні Європейський день парків символізує міжнародну солідарність територій, що охороняються. Свято організоване з метою підйому профілю заповідників Європи, а також для того, щоб викликати суспільну підтримку їх роботи. Цього дня проводяться багаточисельні заходи на території і довкола заповідників, присвячених святкуванню природної краси Європи і її культурного надбання, висуваючи на перший план їх захист, як в даний час, так і в майбутньому.

29 травня – День компосту
Органічне добриво, отримане в результаті розкладання органічних відходів рослинного або тваринного походження. Ці травневі заходи у третьої декаді місяця мають щорічний характер.
Компост – це чудова можливість створювати плодючий ґрунт. Компостувати можна в умовах приватного будинку, вулиці та навіть квартири. Для цього потрібен спеціальний компостер. Він може бути садовим пластиковим, можна збити його зі звичайних дощок, а можна органіку закопувати одразу в ґрунт.
Потрібно пам’ятати, що компостування – це не тільки виготовлення якісних добрив з оптимальним співвідношенням елементів живлення, обеззаражене від збудників хвороб та насіння бур’янів, це ще й джерело корисної мікрофлори, яку ми вносимо в ґрунт. Максимально якісний компост має землистий колір, добре кришиться, відсутній гнилісний запах, рослинні рештки повністю розкладені, відсутнє насіння бур’янів, вологість від 40 % до 60 %.
Як компостувати в квартирі?
Компостер з бокаші – ефективними мікроорганізмами, що виглядають, як порошок з висівок. З їхньою допомогою органіка не гниє, а ферментується, а тому не має неприємного запаху. Це найпростіший і найбільш доступний спосіб компостування в українських реаліях.
Електричний компостер – мініпічка, яка припікає органіку й робить з неї сухий порошок за 6-24 години. Мінус у тому, що така річ коштує дорожче, ніж компостер з бокашами і не продається в Україні. Також вона потребує витрат електроенергії. Але плюси в тому, що все відбувається автоматично та швидко, а на виході у вас порошок, якого легше позбутися, ніж компосту, що залишається після бокаші.
Вермікомпостер – це компостер з хробаками. Головний його плюс в тому, що на виході отримується біогумус – добриво, готове до використання. Його можна змішувати із землею й використовувати для посадки домашніх рослин або додавати в ґрунт на городі. Вермікомпостер можна купити в магазині, а можна зробити самостійно з ящиків. Головне, щоб у ньому були окремі поверхи, між якими хробаки зможуть повзати.

31 травня – Всесвітній день проти куріння
31 травня у всьому світі проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням – Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму. Він був встановлений в 1988 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я на 42 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я (резолюція № WHA42.19).
День відмови від куріння (Great Smokeout), як День звільнення навколишнього середовища та всього світу відзначається також в третій четвер листопада. Він був встановлений Американським онкологічним суспільством (American Cancer Society) в 1977 році.
Перед світовою спільнотою було поставлено завдання – добитися, аби в XXI столітті проблема куріння тютюну зникла. ВОЗ цією акцією застерігає населення планети (курцями є більше половини всього чоловічого населення планети і близько чверті жіночого) від згубної звички – однієї з найпоширеніших епідемій за всю історію існування людства – нікотиноманії, що стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією.