Міська комісія з питань праці та заробітної плати

Про результати проведеної роботи міською комісією з питань праці та заробітної плати у 2021 році

На постійному контролі виконавчого комітету Рівненської міської ради та міської комісії з питань праці та заробітної плати перебуває питання стану виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях Рівненської територіальної громади, реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, виведення заробітної плати та зайнятості населення з тіньового сектора економіки.

У 2021 році міською комісією, відповідно до покладених на неї завдань, проведено 12 засідань, на які запрошено керівників 9 економічно активних підприємств-боржників щодо стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати та 110 підприємств з питання дотримання законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати.

Керівникам підприємств рекомендовано активізувати претензійно-позовну роботу по стягненню дебіторської заборгованості за виконані роботи та надані послуги, скоротити непродуктивні витрати з метою прискорення погашення заборгованості із виплати заробітної плати в найкоротші терміни, не допускати її зростання, а також забезпечити виплату заробітної плати у розмірі не менше законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати.

Керівників підприємств попереджено про персональну відповідальність за несвоєчасну виплату заробітної плати, за яку передбачені законодавством фінансова, адміністративна та кримінальна відповідальність.

Згідно рішення комісії у 2021 році  направлено 48 листів в органи державної влади та керівникам підприємств щодо вжиття заходів з погашення заборгованості із заробітної плати.

За результатами проведеної міською комісією роботи у 2021 році повністю погашено заборгованість із виплати заробітної плати на двох підприємствах: ПрАТ «Речовий ринок» (138,7 тис. грн) та КП «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені Віктора Поліщука» (2 693,2 тис. грн).

За інформацією Головного управління статистики у Рівненській області станом на 01.12.2021 заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств, що належать до сфери управління органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування відсутня.

28.12.2021 відбулося чергове засідання міської комісії з питань праці та заробітної плати, на яке запрошено керівників 5 підприємств-боржників з питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Представники підприємств доповіли про стан справ та перспективи погашення існуючої заборгованості.

У зв’язку з невиконанням графіків погашення заборгованості із виплати заробітної плати ДП «Рівненський автомобільний ремонтний завод», ЖКП «Покровське», ДП «Рівненський облавтодор», КП «Автобаза» переглянули та надали нові графіки погашення заборгованості.

Згідно рішення міської комісії керівнику ТОВ «Прикарпатзахідтранс» доведено до виконання графік погашення заборгованості із терміном погашення до 01.09.2022.

Начальнику ЖКП «Покровське» О. Бездіжому доручено провести аналіз причин, які стримують погашення заборгованості з виплати заробітної плати, визначити шляхи оптимізації діяльності підприємства з метою зупинення нарощування заборгованості із виплати заробітної плати, забезпечення її повного погашення в найкоротші терміни та проінформувати міську комісію.

Керівникам підприємств-боржників рекомендовано дотримуватися розроблених графіків погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Узагальнений  графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях Рівненської територіальної громади, у розрізі підприємств-боржників, оприлюднений на офіційному сайті управління економіки міста виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати