є Робота

Грантові програми єРобота – це дієва допомога від держави для відновлення, створення власної справи з нуля, реалізації амбітних проєктів, генерування нових робочих місць та здобуття потрібних на ринку праці спеціальностей. Сума фінансування бізнесу за програмою залежить від галузі та масштабів підприємства. Отримати гранти можуть як підприємці-початківці, так і люди, що вже мають власний бізнес та досвід його ведення. Подача заявки для отримання гранту здійснюється через Портал Дія.

Для підприємців, які отримали фінансову підтримку від «єРобота» є лише кілька умов, яких потрібно дотримуватися, щоб не повертати гроші державі, а саме: створити відповідну кількість робочих місць, яку передбачає програма та провадити підприємницьку діяльність впродовж затвердженого періоду, при цьому регулярно сплачуючи податки.

Проєкт включає такі грантові програми як:

«Грант на власну справу» – програма розрахована на старт або розвиток мікро-, малого підприємництва, при цьому надаються мікрогранти від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення хоча б одного робочого місця, здійснення діяльність не менше 3 років, сплата податків та зборів в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників. Подати заявку можна за посиланням https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu.

«Грант на переробне підприємство» – програма спрямована на створення одного переробного підприємства або для збільшення потужностей існуючого виробництва переробного підприємства шляхом покриття витрат на придбання основних засобів виробництва (верстатів, технологічного обладнання), а також доставку та введення в експлуатацію основних засобів виробництва (включаючи програмне забезпечення). Грант в розмірі до 8 млн гривень можуть отримати суб’єкти мікро-, малого чи середнього підприємництва за умови створення не менше 25 робочих місць, здійснення діяльність не менше 3 років, сплати податків та зборів в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників. Подати заявку можна за посиланням https://diia.gov.ua/services/grant-na-pererobne-pidpriyemstvo.

«Грант на сад» – передбачається співфінансування залежно від типу рослин, що висаджуються (обов’язковим є план насаджень). Розмір гранту становить від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар, але не більше 70 % вартості проєкту висадки насаджень. Обов’язковим є створення від 3 до 20 нових постійних та сезонних робочих місць. Гроші надаються для облаштування свого саду, ягіднику чи винограднику на землях від 1 до 25 гектарів з встановленням системи зрошення та водозабору, на які право власності чи/або користування підтверджено документами на строк не менше 7 років. Строк реалізації проєкту висадки не повинен перевищувати 18 місяців з часу отримання коштів. Грант можна витратити на оплату рахунків постачальникам (продавцям) за включені до кошторису матеріали для реалізації проєкту. Після отримання гранту потрібно створити нові робочі місця у кількості відповідно до вимог програми з урахуванням масштабу проєкту (насаджень), займатися садівництвом не менше 5 років і сплачувати податки та збори в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників. Подати заявку можна за посиланням https://diia.gov.ua/services/grant-na-sad.

«Грант на теплицю» – передбачає надання гранту на реалізацію типового проєкту будівництво виключно однієї модульної теплиці, затвердженого Мінагрополітики та придбання засобів виробництва (садивного матеріалу, насіння, технологічного обладнання), покриття витрат на їх доставку та введення в експлуатацію.

Розмір гранту для будівництво модульної теплиці становить не більше 70 % вартості проєкту:

–     площею від 0,4-0,6 гектара – 2  млн гривень;

–     площею від 0,8-1,2 гектара – 3,5 млн гривень;

–     площею від 1,6-2,4 гектара – 7 млн гривень.

Строк будівництва модульної теплиці не може перевищувати 12 місяців, яку забезпечить джерелом водозабору та зрошуванням. Необхідно створити від 14 робочих місць на 1 га площі модульної теплиці. Тепличним бізнесом потрібно займатись не менше 3 років і сплачувати податки та збори в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників. Подати заявку можна за посиланням https://diia.gov.ua/services/grant-na-teplicyu.

«Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» – програма створена для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також їхніх дружин або чоловіків, які можуть отримати кошти:

  • до 250 тис. грн, для ветеранів і члени їх сімʼї за умови створення 1 робочого місця;
  • до 500 тис. грн для ветеранів і члени їх сімʼї за умови створення 2 робочих місць;
  • до 1 млн грн, в розмірі 70 % вартості проєкту для ветеранів, які зареєстровані як ФОП та здійснюють свою діяльність понад 3 роки за умови створення 4 робочих місць.

Кошти можна витратити на меблі, обладнання та транспортні засоби для комерційного використання; ліцензійне програмне забезпечення (до 50 % коштів); сировину, матеріали, товари та послуги, необхідні для реалізації бізнес-плану, а також на тварин або саджанці для створення ферм (до 70 % коштів); послуги з маркетингу та реклами (до 10 % коштів); оренду нежитлових приміщень або землі для комерційних і виробничих цілей (до 25 % коштів); оренду обладнання (до 30 % коштів); лізинг обладнання, крім власних транспортних засобів (до 50 % коштів); придбання франшизи.

Якщо заяву подає дружина ветерана або чоловік ветеранки, підписати її мають обидва з подружжя. Для цього обом потрібно скористатися електронним підписом. У разі отримання гранту потрібно протягом 6 місяців з моменту отримання коштів створити кількість робочих місць, що відповідає умовам програми підписавши з ними контракт мінімум на 2 роки, провадити діяльність не менше 3 років і сплачувати податки та збори в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників. Подати заявку можна за посиланням https://diia.gov.ua/services/grant-dlya-veteraniv-ta-chleniv-yihnih-simej.

 

Популярні послуги

Громаді