Здешевлення кредитів

Зміни до програми «Доступні кредити 5-7-9%» для підтримки посівної кампанії та активізації підприємництва

Для підтримки сільськогосподарських товаровиробників з метою забезпечення посівної кампанії, а також підтримки та активізації підприємницької діяльності у період дії воєнного стану Уряд, за ініціативою Президента України, вніс низку змін до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Мінфін закликає представників бізнесу та банківські установи активно долучатися до реалізації нововведень. Нагадаємо, що зазначену Програму реалізує Фонд розвитку підприємництва. Єдиним учасником ФРП є Уряд України в особі Міністерства фінансів України, що координує усі аспекти діяльності Фонду.

Так, 12 березня 2022 року постановою Кабінету Міністрів України були внесенні зміни до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» з розширенням можливостей підтримки суб’єктів підприємництва – сільськогосподарських товаровиробників, передусім, для забезпечення фінансування ними посівних робіт.

Основні нововведення до Програми «Доступні кредити 5-7-9%» з метою підтримки сільськогосподарських товаровиробників:

  1. Програма розширена на середні підприємства з річним доходом до 50 млн євро (раніше було 20 млн євро) та на великі підприємства з річним доходом більше 50 млн євро незалежно від кількості працюючих.
  2. Максимальна сума кредиту для всіх суб’єктів підприємництва збільшена з 50 млн грн до 60 млн грн з урахуванням групи пов’язаних компаній.
  3. Процента ставка – 0 % річних.
  4. Ціль кредитування:
  • інвестиційний кредит на придбання сільськогосподарської техніки,
  • кредит на поповнення обігових коштів для придбання насіння, добрив та паливно-мастильних матеріалів.
  1. Строк кредиту – 6 місяців.
  2. Термін подачі заявки на участь у програмі – до 31 травня 2022 року.

Розмір кредитної гарантії – 80 % від суми кредиту суб’єкта мікро, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва).

 


Шановні представники агропромислового комплексу!
Повідомляємо, що в державному бюджеті існує можливість фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.
Компенсація надається суб’єктам господарювання агропромислового комплексу – юридичним особам та фізичним особам-підприємцям через уповноважений банк.
Компенсація надається позичальникам за нарахованими і сплаченими у поточному році відсотками за користування кредитами у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку України, що діяла на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів передбачених кредитним договором, зменшених на 5 відсоткових пунктів.
Компенсації підлягають відсоткові ставки за:
– короткостроковими кредитами, залученими для поповнення обігових коштів;
– середньостроковими кредитами, залученими для поповнення обігових коштів, придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення, а також з переробкою сільськогосподарської продукції;
– довгостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, обладнання для виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, будівництва та реконструкції виробничих об’єктів (у тому числі сховищ для зберігання зерна, овочів та фруктів).

Детальна інформація щодо здійснення відшкодування викладена в Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 300.


Постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 300 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів»


Перелік уповноважених банків, які підписали Меморандум з Мінекономіки з питань реалізації державної підтримки сільгосптоваровиробників (станом на 16 квітня 2021 року)

Популярні послуги

Громаді