ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РІВНЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Про роботу комісії

Інформація про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах Рівненської міської територіальної громади у 2022 році

Комісією з питань праці та заробітної плати Рівненської міської територіальної громади вживаються заходи щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях громади.

У 2022 році постійно проводився моніторинг стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати на 24 економічно-активних підприємствах-боржниках.

За результатами моніторингу організовано проведення 4 засідань комісії з питань праці та заробітної плати Рівненської міської територіальної громади, на яких заслухано керівників 13 підприємств щодо причин утворення заборгованості з виплати заробітної плати,  перспектив її погашення.

Керівники підприємств розробили та надали графіки погашення заборгованості з виплати заробітної плати, які знаходяться на постійному контролі комісії та розміщені на вебсайті департаменту.

В органи державної виконавчої влади та керівникам підприємств направлено 92 листи з метою пришвидшення погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств.

Керівникам підприємств рекомендовано активізувати претензійно-позовну роботу по стягненню дебіторської заборгованості за виконані роботи та надані послуги, скоротити непродуктивні витрати з метою прискорення її погашення, дотримуватися розроблених графіків погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

За результатами проведеної роботи повністю погасили заборгованість із виплати заробітної плати 18 підприємств на суму 24 371,0 тис. грн.

З метою попередження порушень законодавства про працю та правової обізнаності роботодавців та найманих працівників на вебсайті департаменту розміщено інформацію щодо вимог трудового законодавства, зокрема: в оплаті праці, розміру мінімальної заробітної плати, тривалості робочого часу, надання відпусток працівникам, гарантій та компенсацій працівникам, про відповідальність у разі порушення трудового законодавства, про особливості трудових відносин в умовах воєнного стану, про проведену роботу комісією з питань праці та заробітної плати Рівненської міської територіальної громади, про виконання графіків погашення заборгованості з виплати заробітної плати підприємствами-боржниками тощо. У 2022 році розміщено 27 таких інформацій.

Питання забезпечення своєчасної та в повному розмірі виплати заробітної плати на підприємствах громади, дотримання мінімального розміру заробітної плати знаходяться на постійному контролі комісії з питань праці та заробітної плати та виконавчого комітету Рівненської міської ради.

 

До уваги роботодавців та найманих працівників міста!

Виконавчий комітет Рівненської міської ради та міська комісія з питань праці та заробітної плати вживають заходів щодо своєчасної виплати заробітної плати найманим працівникам, дотримання державних мінімальних гарантій з оплати праці на підприємствах, в організаціях, установах усіх форм власності та господарювання.

У 2021 році у Рівненській територіальній громаді проведено 12 засідань міської комісії з питань праці та заробітної плати. На засідання комісій запрошено керівників 9 економічно активних підприємств-боржників щодо стану виплати заробітної плати та 110 керівників підприємств щодо дотримання законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати.

26.01.2022 відбулося засідання міської комісії з питань праці та заробітної плати, на яке запрошено керівників 5 підприємств-боржників щодо стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Згідно порядку денного було підведено підсумки роботи комісії у 2021 році та намічено план роботи на 2022 рік.

Члени міської комісії детально проаналізували стан справ щодо виплати заробітної плати по кожному підприємству-боржнику та рекомендували керівникам підприємств розробити план заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати, оптимізувати витрати підприємств та спрямувати отримані кошти в першу чергу на виплату заробітної плати найманим працівникам, дотримуватись виконання розроблених графіків та не порушувати вимоги трудового законодавства, забезпечивши своєчасну виплату заробітної плати у розмірі не менше мінімального розміру заробітної плати.

За сприяння міської комісії керівники підприємств-боржників розробили графіки погашення заборгованості із виплати заробітної плати, які знаходяться на постійному контролі комісії. Незважаючи на складну економічну ситуацію всі підприємства виконують взяті зобов’язання та дотримуються графіків погашення заборгованості.

За результатами проведеної у 2021 році роботи погасили заборгованість із виплати заробітної плати 3 підприємства (КП «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагноcтичний центр ім. В. Поліщука», ПрАТ «Речовий ринок», ТОВ «Земкомерц») на суму 2 837,2 тис. грн.

Робота міської комісії з питань праці та заробітної плати буде і в подальшому спрямована на дотримання роботодавцями вимог трудового законодавства.

Популярні послуги

Громаді

Агропромисловий розвиток

програма Бджільництво Рівне